Co to jest usługa Kontomatik?

Co to jest kontomatik?


Kontomatik jest innowacyjną metodą ułatwiającą weryfikację tożsamości i zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Dzięki niej pożyczkodawcy nie muszą przedstawiać już dodatkowych dokumentów. Narzędzie zostało wdrożone przez szwedzką firmę o tej samej nazwie. Na polskim rynku pojawiło się w 2014 roku.

Kontomatik jest błyskawicznym, bezpiecznym i szybkim sposobem weryfikacji, który zwiększył szansę wielu osób na otrzymanie pożyczki. Pożyczkobiorca nie musi już zlecać przelewu w wysokości 1 złotego.

Jak działa?


Jeszcze nie tak dawno klienci ubiegający się o pożyczkę, musieli skanować i wysyłać swoje dokumenty, m. in. historię rachunku bankowego, do instytucji pożyczkowej e-mailem, tradycyjną pocztą lub faksem. Kontomatik skrócił i uprościł weryfikację. Wystarczy, że klient zaloguje się na swoje konto bankowe. Po zalogowaniu Kontomatik błyskawicznie zestawia i analizuje dane we wniosku z danymi osobowymi właściciela rachunku. W systemie firmy pożyczkowej wyświetla się informacja, czy dane wprowadzone przez klienta są prawdziwe. Cały proces weryfikacji przebiega bez pomocy konsultanta. Na akceptację lub odrzucenie wniosku klient czeka zaledwie kilka minut.

Czy kontomatik jest bezpieczny?


Kontomatik jest bezpiecznym rozwiązaniem. Do weryfikacji wykorzystywany jest zaawansowany i odpowiednio szyfrowany system bezpieczeństwa. Wszystkie dane klienta są chronione przez protokół pozwalający na szyfrowanie komunikacji sieciowej. Kiedy klient zaloguje się na swoje konto w banku, Kontomatik nie gromadzi żadnych danych o posiadaczu rachunku. Ponadto nie modyfikuje informacji i nie wykonuje operacji z konta wnioskodawcy. Jest tylko odpowiedzialny za porównanie danych i wnikliwą analizę zdolności kredytowej klienta. Jest coraz częściej stosowany przez podmioty finansowe.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz dokonać weryfikacji poprzez usługę Kontomatik, skorzystaj z tradycyjnej możliwości weryfikacji poprzez przelew 1 grosza na nasz rachunek bankowy.

Kontakt z Działem Obsługi Klienta:

Telefon: 22-388-64-44 | E-mail: info@avafin.pl

JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ?
APLIKUJ O POŻYCZKĘ TERAZ.