Aplikacje mobilna dla lubiących jeść

Powrót 30 grudnia, 2019

Codzienność na wysokich obrotach i styl jaki kształtuje otaczające nas środowisko, zdają się sprzyjać doskonale wszystkim rozwiązaniom, które upraszczają codzienne aktywności. Rozwój wszelakiego rodzaju fastfoodów dystrybuujących wątpliwej jakości dania dzięki zamówieniom składanym w sieci sprawia, że odżywiamy się coraz gorzej.

Aplikacja pomoże?

Czy mamy jednak alternatywne rozwiązanie, jeśli większość z nas pracuje i skupia się głównie na tym właśnie zajęciu? Z pewnością tak. Być może nie jesteśmy w stanie na codzień sięgać do książek kucharskich, aby przygotowywać wyrafinowane dania, niemniej jednak możemy skorzystać z aplikacji, które będą w stanie podpowiedzieć kilka ciekawych przepisów. Istotnym jest, że poza interesującymi przepisami, znajdziemy bardzo wiele takich, których realizacja zajmie nie więcej niż 15 minut.

Znakomita większość aplikacji we wszystkich sklepach internetowych, to narzędzia przygotowane w angielskiej wersji językowej. Niemniej jednak spotkać możemy tam prawdziwe rodzynki posiadające również lokalną wersję języka.

Coś na szybko

Skoro wspomniałem o daniach w 15 minut, warto zatem rozważyć aplikację, której nazwa ‘15 minut Przepisy’ sugeruje dotęp do listy ‘krótkich’ przepisów. Baza danych alikacji zawiera w zasadzie pzrepisy na każdą okazję. Znajdziemy tu bowiem nie tylko szybkie przekąski, ale także zdrowe śniadania, sałatki, kanapki, burgery, koreczki czy napoje. Narzędzie serwuje użytkownikowi również filmy o tym, w jaki sposób przygotować poszczególne dania. Podobnie, jak ma to miejsce w podobnych aplikacjach i w tej nie zabrakło opcji pozwalającej na tworzenie własnej listy zakupów. Aplikacja posiada ogromny atut w postaci algorytmu, który na podstawie wskazanych przez nas produktów, jakie posadamy w domu podpowie, jakie dania ożemy z nich przyżądzić.

Być bardziej Fit

Nieco bardziej usportowionym narzędziem jest FitMenCook, który doradza na temat zdrowego zywienia. Baza informacji na temat przepisów jest bardzo szeroka (ponad 500 propozycji) i zawartością jest w stanie udowodnić, że zdrowe odżywianie się może być proste i w miarę niedrogie. Jednocześnie pokazuje, że zdrowe gotowanie może być również szybkie i ciekawe. Poza przepisami podobnie, jak ma to miejsce w przypadku ’15 minut…’ w aplikacji znajdziemy instrukcje w postaci filmów oraz możliwość przygotowania listy zakupów. Co ciekawe, przepisy podzielono tu na kategorie takie jak potrawy ubogie w węglowodany, bogate w białko, potrawy po treningu, czy potrawy dla wegan i wegetarian. To zdecydowanie ułatwia nawigację. Drobną niedogodnością rozwiązania może być język angielski, w którym zostało stworzone. Darmowa wersja posiada również limitowaną listę zakupów i co jest standardem wyświetla oferty reklamowe.

Dla dzieci

Ponieważ starsi radzą sobie w kuchni nieco lepiej z przygotowaniem wszelakiego rodzaju dań, pomyślano również o aplikacji serwującej przepisy dla dzieci. Rozwiązaniem, które nosi taką właśnie nazwę to aplikacja zawierająca wyselekcjonowane przepisy kulinarne dedykowane właśnie dla milusińskich. Dostępne opcje są bliźniaczo wręcz podobne do tych, które dostępne są we wspomnianym już wyżej ’15 minut…’. Stąd też także i tu do naszej dyspozycji będą zarówno filmy z instrukcjami, jak też lista zakupów oraz podpowiedzi posiłków na podstawie tego, co posiadamy aktualnie w lodówce. W aplikacji znajdziemy wszystko, co pozwoli na przygotowanie zdrowego posiłku dla dziecka niezależnie od pory dnia i nocy. Dzięki oznaczaniu poszczególnych prepisów jako ulubione, możemy budować w aplikacji własną książkę kucharską. Aplikacja przygotowana została w polskiej wersji jezykowej, co jest jej plusem. Minusem natomiast jest jakość spolszczenia.

Dla liczących

Skoro przygotowujemy dania smaczne i robimy to sprawnie, szybko i w ciekawy sposób, powinniśmy również móc skalkulować ich wartość kaloryczną. Temu właśnie służy kolejna aplikacja ‘VitaScale’. Co prawda stworzona została z myślą o diabetykach typu 1 oraz osobach stosujących diety i liczących kalorie, z powodzeniem korzystać możemy z niej na codzień. Narzędzie pozwala na całkiem sprawne liczenie kaloryczności posiłków oraz zawartości węglowodanów, tłuszczów i białka. Aplikacja pozwoli na planowanie posiłków i podliczanie ich kaloryczności. Narzędzie posiada wyszukiwarkę produktów spożywczych, do której możemy dodawać listę własnych. Wyszukiwać w bazie możemy zarówno poprzez wpisywanie wartości w dedykowane okienko, głosem, bądź też poprzez skanowanie kodu paskowego. Aplikacja posiada także przydatne funkcje dla osób chorych na cukrzycę, takie jak kalkulator wymienników węglowodanowych, obliczenia jednostek insuliny w zależności od pory dnia, czy dzienniczek diabetyka.

Skoro powiedzieliśmy sobie o aplikacjach pomagających nam przygotowywać dania smaczne, zdrowe i w dodatku szybko, pomyślmy o wieczorze w towarzystwie nieco inego rozwiązania.

Dla dorosłych

My Cocktail Bar, bo o nim tu mowa nie jest zwykłą listą drinków i pomysłów na ich przygotowanie. Natualnie, możemy ją do tej właśnie roli sprowadzić, gdyż zawiera w bazie danych dziesiątki przepisów na mocne i słabsze napitki. Generalnie jednak zamysł twórców aplikacji na aplikację był nieco inny, lecz równie ciekawy. Podobnie, jak w przypadku ’15 minut…’ i tym razem aplikacja na podstawie naszych domowych zasobów jest w stanie zaproponować przygotowanie odpowiedniego drinka. Jeśli zatem wprowadzimy zestaw składników, które odkryliśmy w lodówce i potencjalnie korespondują z napojami dla dorosłych i nie tylko, aplikacja wyświetli odpowiednie propozycje. Dzięki dostępnej opcji możemy również samodzielnie tworzyć listę przepisów.