GroszConnect – co to za usługa?

Powrót 1 marca, 2022

Decydując się na pożyczkę przez internet, do wyboru mamy różne sposoby weryfikacji. Jednym z nich jest potwierdzenie tożsamości przez aplikacje takie jak GroszConnect. Czy jest to bezpieczna metoda? Jakie inne aplikacje są na rynku? Które dane są przez nie sprawdzane? Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu.

Co to jest GroszConnect?

Aplikacja taka jak GroszConnect jest używana w celu weryfikacji danych osobowych, jakie podajesz we wniosku o pożyczkę. Możesz z niej skorzystać, kiedy wybierzesz taką opcję u współpracującego z nią pożyczkodawcy.

Za pośrednictwem GroszConnect logujesz się do swojej bankowości internetowej. W tym czasie aplikacja pobiera dane osobowe z banku i porównuje je z tymi, które są podane we wniosku o pożyczkę. Następnie usuwane są z pamięci Twoje hasła i loginy, jakimi się posłużyłeś.

Czy GroszConnect to bezpieczne rozwiązanie? Zdecydowanie można mu zaufać. Połączenie w aplikacji jest w pełni szyfrowane. Świadczy o tym certyfikat SSL. O tym, że jest on ważny, dowiesz się z symbolu zamkniętej kłódki obok pasku z adresem internetowym.

Jakie są inne formy weryfikacji?

GroszConnect to niejedyny sposób na to, aby zweryfikować dane podane we wniosku. Oprócz niego istnieje także Kontomatik. Z kolei w LendOn.pl korzystamy z Instantora, który działa na podobnej zasadzie co pozostałe aplikacje.

Innym sposobem jest skorzystanie z przelewu weryfikacyjnego. Jest to nic innego jak przelanie symbolicznej kwoty na rachunek firmy pożyczkowej. Dzięki temu pożyczkodawca może sprawdzić, czy dane, jakie zostały podane we wniosku, zgadzają się z tymi, które są przypisane do rachunku bankowego. Dlatego pamiętaj, aby zrobić taki przelew z konta, które jest przypisane do Ciebie.

Dlaczego weryfikacja danych jest taka ważna?

Mogłoby się wydawać, że obecne zabezpieczenia są wystarczające, aby zabezpieczyć się przed oszustwami. Niestety, tak nie jest. Wciąż ma miejsce wiele wyłudzeń. Wystarczy, aby złodziej wszedł w posiadanie Twojego dowodu osobistego, a nawet tylko danych z niego, aby móc wziąć na Ciebie kredyt. O tym, że tak się stało, dowiesz się dopiero z listów windykacyjnych i wezwań do sądu.

Dlatego weryfikacja to proces, który ma zapewnić Ci bezpieczeństwo i nie musisz się jej obawiać. Jednocześnie usprawnia ona proces składania wniosku o pożyczkę. Aplikacje jak GroszConnect czy Instantor sprawdzają błyskawicznie Twoje dane i przekazują je pożyczkodawcy. Dzięki temu krócej czekasz na odpowiedź i pieniądze.

Podsumowanie

Na rynku istnieje kilka różnych aplikacji, które pozwalają potwierdzić Twoje dane przy składaniu wniosku o pożyczkę. Dzięki nim firma pożyczkowa może dokonać weryfikacji w kilka sekund i tym samym przyspieszyć całą procedurę przyznawania pożyczki. Z kolei szybsza weryfikacja, to szybsze pieniądze na Twoim koncie. Warto zdecydować się na taką metodę, kiedy zależy Ci na czasie.