Kim jest doradca finansowy?

Powrót 1 marca, 2022

Potrzebujesz pomocy przed podjęciem decyzji finansowej? Nie wiesz, na jaki kredyt się zdecydować? Jaka pożyczka będzie dla Ciebie najlepsza? Odpowiedzi na te pytania pozwoli Ci znaleźć doradca finansowy. Sprawdź, kto to jest i czym się zajmuje. Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Kim jest doradca finansowy?

Doradca finansowy to nikt inny jak osoba, która zajmuje się doradzaniem klientom, jak chronić swój majątek. Pomaga on w analizie potrzeb finansowych, wyboru odpowiednich produktów i zapewnienie płynności finansowej.

Co jednak ważne, doradca finansowy to często osoba niezależna. Nie pracuje ona w żadnym banku i nie ma prowizji za doprowadzenie do sprzedaży w danej placówce. Z drugiej jednak strony, aby zostać taką osobą nie potrzeba żadnych kursów. Dlatego, zanim zdecydujemy się na jej pomoc, upewnijmy się, że ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie, aby doradzać w zakresie naszych finansów.

Kiedy zdecydować się na doradcę finansowego?

Kiedy przed Tobą stoi poważna decyzja finansowa jak kredyt hipoteczny, samodzielny wybór oferty nie jest prosty. Chodzi w końcu nie tylko o wybór banku, ale także sposobu spłaty zobowiązania. Tego rodzaju decyzje mogą zaważyć na tym, ile w rzeczywistości przyjdzie nam oddać.

Problemy mogą powstać także przed wyborem większej pożyczki lub lokaty oszczędnościowej. Jeśli nie chcesz stracić przez źle podjętą decyzję, warto zdecydować się na usługi doradcy finansowego.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę?

Niewątpliwie na usługi doradcy finansowego decydujemy się zanim podpiszemy umowę z bankiem lub firmą pożyczkową. Dzięki niemu możemy uniknąć niekorzystnych umów i wysokiego oprocentowania. Jednak nie zawsze skorzystanie z doradcy finansowego jest możliwe. Dotyczy to sytuacji, kiedy zobowiązanie finansowe opiewa na niską kwotę. Wydatek na dodatkowe konsultacje może być zbędny i nieopłacalny. Jak zatem znaleźć korzystną pożyczkę?

Przede wszystkim porównaj jak najwięcej ofert ze sobą. Sprawdź, które firmy pożyczkowe oferują jak najlepsze warunki i promocje. Pamiętaj także, aby nie korzystać z usług firmy, której nie jesteś pewien i masz do niej wątpliwości. Warto, aby pożyczkodawca cieszył się renomą i był polecany przez byłych klientów.

Zwróć także uwagę na oprocentowanie i koszt pożyczki. Same odsetki to nie wszystko, aby sprawdzić, ile faktycznie zapłacisz. Aby to wiedzieć, potrzebujesz poznać także jednorazowe opłaty i prowizje za udzielenie pożyczki. Pomoże Ci także wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która przedstawia całkowity koszt kredytu czy pożyczki.

Podsumowanie

Wiesz już, kim jest doradca finansowy i czym się zajmuje. Skorzystanie z jego usług może być dla Ciebie bardzo ważne, kiedy wnioskujesz o wysoki kredyt lub pożyczkę. Kiedy chcesz samodzielnie znaleźć najlepszą chwilówkę, pamiętaj, aby sprawdzić jak najwięcej ofert znanych i zaufanych firm pożyczkowych.