Kredyt na umowę zlecenie – jak go otrzymać?

Powrót 1 września, 2021

Pracujesz na umowę cywilnoprawną i potrzebujesz dodatkowej gotówki? Przekonaj się, czy kredyt na umowę zlecenie jest możliwy i jak go uzyskać. Podpowiemy Ci, jak się starać o potrzebne pieniądze i damy kilka skutecznych rozwiązań, które pomogą przywrócić Ci stabilność finansową.

Czy kredyt na umowę zlecenie jest możliwy?

Zapewne nieraz słyszałeś, że z umową zlecenie można zapomnieć o kredycie w banku. U wielu z nas panuje przekonanie, że tylko umowa o pracę uprawnia do podpisania umowy kredytowej. Jak jest w rzeczywistości? Jak się okazuje, możliwości jest znacznie więcej, niż nam się mogło wydawać.

Po pierwsze pamiętaj, że umowa z pracodawcą to niejedyny aspekt, na jaki zwraca uwagę bank. W końcu ważne są dla niego także inne rzeczy. Może też się okazać, że kredyt na umowę zlecenie będzie niemożliwy z innych powodów aniżeli forma zatrudnienia.

Dla banku istotne jest także:

  • staż pracy – im dłużej pracujesz, tym lepiej. Aby otrzymać kredyt, potrzebne jest stałe i stabilne źródło dochodu. Jeśli jesteś kilka tygodni w pierwszej pracy, poczekaj z umową o kredyt;
  • wysokość zarobków – na umowie zlecenie można zarobić niemałą kwotę. Niekiedy wyższą niż na umowę o pracę. Od wysokości zarobków zależy nie tylko to, czy otrzymasz kredyt na umowę zlecenie, ale także warunki umowy oraz maksymalna kwota, jaką możesz pożyczyć;
  • historia kredytowa – nie bez znaczenia jest również to, jak do tej pory wyglądała Twoja historia kredytowa. Warto nie mieć żadnych zadłużeń, nie tylko w bankach, ale także w innych podmiotach, które wystawiły Ci fakturę np.: za telefon, internet czy prąd.

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Wiesz już, że kredyt na umowę zlecenie jest możliwy. Jak to jednak wygląda w przypadku kredytów hipotecznych? W końcu są to poważne umowy opiewające na wysokie sumy. Czy uzyskasz kredyt na zakup domu na umowę zlecenie?

Umowa o pracę dla banków wydaje się najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, aby udzielić kredytu na zakup domu. Wiele firm jednak zaczyna dostrzegać, że także osoby na umowę zlecenie lub dzieło mają wysoką zdolność finansową. W efekcie masz szansę na umowę zlecenie. Cały sęk jest w tym, aby przekonać bank, że wpłaty będziesz dokonywać regularnie, a Twoja sytuacja jest stabilna.

Przy kredycie hipotecznym i umowie zleceniu pamiętaj, że banki niekiedy obniżają Twój dochód netto. Mogą one wziąć pod uwagę nawet 70-80% tej kwoty. Podobnie jak w przypadku kredytu gotówkowego, liczy się czas pracy. Najlepiej, aby wynosił on co najmniej 12 miesięcy przy umowie cywilnoprawnej.

Pożyczka na umowę zlecenie – łatwiejszy wybór?

Masz do wyboru jeszcze jeden opcję przy kredycie na umowę zlecenie. Jest nim pożyczka. Tak zwane chwilówki udzielane przez firmy pożyczkowe to popularna opcja, kiedy potrzebna jest niewysoka kwota. Przewagą pożyczek jest ich duża dostępność. Dlatego też mogą się o nie starać osoby pracujące na umowę zlecenie czy o dzieło. Pozwolą one sfinansować bieżące potrzeby oraz dołożyć cegiełkę do większych marzeń.

Czy zatem kredyt na umowę zlecenie jest możliwy? Jak najbardziej. Pamiętaj, że bank patrzy nie tylko na Twoją umowę, ale również na staż pracy oraz wysokość dochodów. Warto także sprawdzić oferty pożyczkodawców, gdzie bez problemu otrzymasz pożyczkę na umowę zlecenie.