Ile się czeka na kredyt gotówkowy a pożyczkę? Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Powrót 1 września, 2021

Dwadzieścia jeden dni – tyle właśnie bank ma czasu na wydanie decyzji w sprawie przyznania kredytu. Ile w rzeczywistości czeka się na kredyt hipoteczny i gotówkowy? Jak przyśpieszyć ten proces? Podpowiemy, jak szybko i skutecznie uzyskać pieniądze na koncie i z jakiej oferty skorzystać w zależności od Twojej sytuacji. Dowiedz się, ile będziesz czekać na kredyt.

Ile się czeka na kredyt hipoteczny i gotówkowy

To ile będziesz czekać na kredyt, zależy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju oferta jest przez Ciebie wybrana. Nie ma co się oszukiwać, im większa kwota, o jaką się starasz, tym dłuższy czas oczekiwania na decyzję banku. Wynika to także z ilości formalności, jakie są związanie z dużymi kredytami.

Najdłużej czeka się na decyzję banku w sprawie kredytu hipotecznego. Jest to wieloletnie zobowiązanie, dzięki któremu możesz kupić sobie wymarzony dom lub mieszkanie. Na decyzję o jego przyznaniu czekasz najczęściej kilka tygodni. Na pocieszenie jednak, zanim otrzymasz ostateczną odpowiedź, dostaniesz na początek decyzję wstępną. Najczęściej pokrywa się ona z finalną odpowiedzią banku.

Krócej czeka się zaś na kredyt gotówkowy. Obecnie możesz się o niego starać bez wychodzenia z domu. Czas oczekiwania na decyzję może trwać nawet jeden dzień roboczy. Wszystko jest bowiem zautomatyzowane, a i ilość formalności nie jest tak duża, jak przy kredycie hipotecznym.

Co wpływa na to, ile się czeka na decyzję banku w sprawie kredytu?

Na to, ile się czeka na kredyt hipoteczny lub gotówkowy, wpływa kilka czynności. Najczęściej długi czas oczekiwania związany jest z ilością dokumentów, jakie trzeba dostarczyć do banku. W przypadku kredytu hipotecznego będziesz potrzebować dokumenty potwierdzające Twoją zdolność kredytową, jak i te dotyczące planowanej nieruchomości. Zanim zatem zaczniesz ubiegać się o pieniądze, sprawdź, czego będziesz potrzebować. Pozwoli Ci to przygotować się i skrócić czas czekania na decyzję banku w sprawie kredytu.

Ile się czeka na pożyczkę?

Wiesz już, ile się czeka na kredyt hipoteczny oraz gotówkowy. Jak widzisz, czas oczekiwania nie jest bardzo długi. Niekiedy jednak możesz nie mieć tych kilku dni, aby zaczekać na decyzję banku w sprawie kredytu. Co wtedy? Nie musisz się obawiać, masz bowiem jeszcze kilka wyjść.

W zależności od tego, ile potrzebujesz gotówki, możesz zdecydować się na pożyczkę z firmy pozabankowej takiej jak LendOn.pl. W przeciwieństwie do banków i wcześniej omawianych kredytów czas oczekiwania jest znacznie krótszy. Z racji tego, że większość rzeczy odbywa się automatycznie, a wymagania pożyczkodawcy względem formalności nie są wysokie, decyzję możesz otrzymać w ciągu kilku minut. Jednocześnie zostanie wysłany do Ciebie przelew, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany oraz marzenia.

Jak widzisz, czas oczekiwania na kredyt lub pożyczkę może być różny. Na co się zdecydować? Jeśli szukasz kredytu na wysoką kwotę lub na mieszkanie, udaj się do banku. To właśnie tam dostaniesz ofertę na większe zobowiązanie. Z kolei w przypadku mniejszych kwot możesz skorzystać z usług firm pożyczkowych. Decyzję oraz pieniądze na konto otrzymasz jeszcze tego samego dnia i możesz wydać je na dowolny cel.