Jak porównać pożyczki?

Powrót 8 października, 2022

Chcesz pożyczyć pieniądze, ale nie wiesz, na którą firmę się zdecydować? Dowiedz się, jak porównać pożyczki przez internet. Na jakie parametry zwrócić uwagę? Jak sprawdzić, czy firma pożyczkowa jest uczciwa? Przeczytasz to w naszym artykule.

Pożyczka pożyczce nierówna

Dwie oferty pożyczki na taką samą kwotę mogą mieć różne warunki, a tym samym ostateczną kwotę spłaty. Wpływa bowiem na nie wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Są to:

  • kwota pożyczki
  • oprocentowanie
  • dodatkowe opłaty
  • czas trwania pożyczki.

Co więcej, różne firmy mogą mieć inne wymagania wobec klientów. Część z nich może akceptować różne źródła dochodu tak jak w Lendon.pl. Inne zaś mogą przyjmować wnioski tych klientów, którzy mają umowę o pracę lub zlecenie.

Z tego powodu warto poznać warunki udzielania chwilówki w różnych miejscach. W ten sposób dowiesz się, w jakiej firmie możesz otrzymać pieniądze.

Jak porównać pożyczki online?

Skąd wiedzieć, która oferta będzie najkorzystniejsza? W tym celu warto porównać pożyczki. W internecie nie brakuje porównywarek chwilówek. Zanim jednak z nich skorzystasz, sprawdź, czy uwzględniają one poniższe kryteria.

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania to wskaźnik, który mówi nie tylko o wysokości oprocentowania, ale również o pozostałych opłatach. Im jest on wyższy, tym więcej przyjdzie nam oddać. Trzeba jednak pamiętać, że RRSO jest podawane w skali roku. Z tego powodu dla krótkoterminowych pożyczek przeważnie będzie ono wysokie. Dlatego porównując oferty, upewnij się, że dotyczą one chwilówek na ten sam okres.
  • oprocentowanie pożyczki – sprawdzenie RRSO nie wystarczy, aby porównać pożyczki. Warto przyjrzeć się kwestii oprocentowania. Jego wysokość to nie jest jedyny parametr. Jeśli bowiem decydujesz się na pożyczkę ze zmiennym oprocentowaniem, wysokość raty będzie zmieniała się wraz ze zmianą stóp procentowych. Dotyczy to zwłaszcza długoterminowych zobowiązań.

O tym musisz pamiętać

Wiele osób, które szuka pożyczek online, kieruje się tylko jedną rzeczą. Rata musi być jak najniższa. To oczywiście zrozumiałe, że chcemy zapłacić jak najmniej. Jednak nie można zapominać o pozostałych kwestiach. Jakich?

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, upewnij się, że firma pożyczkowa jest bezpieczna. Dowiedz się, jakie są opinie na jej temat. Możesz sprawdzić informacje w internecie takie jak fora internetowe czy listę ostrzeżeń publicznych KNF.

Pomimo tego, że firmy pożyczkowe nie działają w taki sam sposób jak banki, muszą stosować się do określonych przepisów. Są one zawarte w Kodeksie cywilnym czy Ustawie o Kredycie konsumenckim.

Sprawdzenie wybranego pożyczkodawcy da Ci zabezpieczenie przed wyłudzeniem danych czy praktykami lichwiarskimi. Radzimy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych firm, za którymi stoi grono zadowolonych klientów.

Podsumowanie

Jak porównać pożyczki? Zanim wypełnisz wniosek, sprawdź, gdzie otrzymasz najlepszą ofertę. Sprawdzając takie parametry jak RRSO, marża i oprocentowanie dowiesz się, w której firmie pożyczyć pieniądze.