Jakie dokumenty są niezbędne do kredytu?

Powrót 31 maja, 2023

Starając się o kredyt w banku, klient jest zawsze proszony o przedstawienie dokumentów. Jakich? Warto dowiedzieć się na ten temat jeszcze przed złożeniem wniosku. Sprawdź, jakie dokumenty są niezbędne do kredytu. O czym warto pamiętać, wypełniając wniosek?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt?

Zanim przejdziemy do tego, jakie dokumenty do kredytu są niezbędne, zacznijmy od podstawowych warunków, jakie należy spełnić. Są to przede wszystkim:

  • pełnoletność;
  • zdolność do czynności prawnych;
  • polski adres zameldowania.

Dowód osobisty

To podstawowy dokument, na podstawie którego bank może zweryfikować Twoją tożsamość. Co więcej, jest on potrzebny do wypełnienia wniosku. Odnajdziesz na nim potrzebne dane takie jak numer PESEL czy numer i seria dowodu.

Zaświadczenie o zarobkach

Zaświadczenie o zarobkach i zatrudnienie to dokument, jaki jest przygotowywany bezpośrednio przez pracodawcę. Dzisiaj jednak banki coraz rzadziej go wymagają. Wyjątkiem są kredyty hipoteczne, które opiewają na znacznie wyższe kwoty. Obecnie zaświadczenie o zarobkach jest często zastępowane wyciągiem z konta bankowego.

Wyciąg z konta bankowego za ostatnie miesiące

Jest to dokument, jaki możesz pobrać ze strony swojej bankowości elektronicznej. W zależności od banku możesz potrzebować wyciągu z konta bankowego za ostatnie 3 lub 6 miesięcy. Dzięki temu bank może nie tylko zweryfikować Twoje zarobki, ale również wydatki i koszty stałe, co ma znaczenie dla oceny zdolności kredytowej i ostatecznej decyzji o udzieleniu kredytu.

Wypełniony wniosek o kredyt

Na koniec nie zapomnij o tym, aby poprawnie wypełnić wniosek o kredyt. Uzupełnij wszystkie wymagane pola. Pamiętaj, aby podać tylko prawdziwe informacje. Bank ma bowiem możliwość ich weryfikacji. Jeśli okaże się, że są one fałszywe, stracisz szansę na otrzymanie kredytu.

Jakie dokumenty do pożyczki?

Wiesz już, jakie dokumenty są niezbędne do kredytu. A co z pożyczką? Firmy pożyczkowe kojarzą się z minimum formalności i prostotą. Nie inaczej jest w LendOn.pl. Czego potrzebujesz, aby uzyskać chwilówkę?

Do dodatkowej gotówki dzieli Cię tylko wypełnienie formularza online. We wniosku potrzebne są tylko podstawowe dane na Twój temat, a także informacje o zarobkach i źródłach dochodu.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Może ona przebiegać przez przelew tradycyjny, co niestety wiąże się z dodatkowym czasem związanym z operacją w banku. Można jednak ją przyśpieszyć, wybierając tzw. błyskawiczną weryfikację. Za pomocą zewnętrznej aplikacji takiej jak np.: Instantor firma pożyczkowa może automatycznie zweryfikować dane podane we wniosku z tymi, które znajdują się na koncie bankowym.

I to tyle. Niedługo później otrzymasz decyzję o tym, czy została Ci udzielona pożyczka. W przypadku pozytywnej odpowiedzi możesz spodziewać się, że pieniądze trafią na Twoje konto lada moment.

Podsumowanie

Przedstawione dokumenty mogą być wymagane podczas ubiegania się o kredyt. Warto jednak pamiętać, że w zależności od banku i rodzaju kredytu, lista dokumentów może się różnić. Dlatego warto sprawdzić wymagania wybranej instytucji, aby przygotować się na niezbędne formalności.