Pożyczka bez zaświadczeń

Powrót 2 marca, 2022

Czy wystarczy tylko dowód, aby otrzymać chwilówkę? Kto może uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach? Dowiedz się, czego potrzebujesz, aby uzyskać dodatkowe pieniądze szybko i bez zbędnych formalności.

Czym jest zaświadczenie o dochodach?

Zanim powiemy o tym, jak uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach, warto dowiedzieć więcej na temat samego zaświadczenia. Jest ono często mylone z innym dokumentem – oświadczeniem. Czym różnią się od siebie?

Zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach

Przede wszystkim zaświadczenie o zatrudnieniu to dokument, o jaki jesteśmy poproszeni w podczas starania się o kredyt. Dotyczy to zwłaszcza większych zobowiązań takich jak kredyty hipoteczne.

Aby otrzymać taki dokument, zwracamy się do naszego pracodawcy. Zaświadczenie ma bowiem potwierdzić zatrudnienie w danym miejscu, a także wysokość wynagrodzenia.

Oświadczenie o dochodach

Czymś innym jest za to oświadczenie o dochodach. W jego przypadku nie prosisz swojego pracodawcę o wydanie specjalnego dokumenty. Wystarczy, że sam podasz informację o swoim wynagrodzeniu.

Pomimo tego, że oświadczenie nie jest wydawane przez pracodawcę, podaj prawdziwe dane. Zawyżenie swojego wynagrodzenia może być łatwo sprawdzone przez bank lub firmę pożyczkową. Za coś takiego mogą grozić nam nawet konsekwencje prawne.

Kto może dostać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach?

Minimum formalności i prostota to domena firm pożyczkowych, które udzielają chwilówek nawet tym, którym odmówił bank. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na złożenie wniosku właśnie w takim miejscu.

Z pożyczki bez zaświadczeń o dochodach może skorzystać każdy, kto spełnia warunki pożyczkodawcy. Na pozytywną odpowiedź mogą zatem liczyć także osoby, które nie mają stałego wynagrodzenia. Pożyczkodawcy akceptują bowiem nie tylko umowę o pracę, ale także:

  • umowa zlecenie;
  • umowa o dzieło;
  • renta;
  • emerytury;
  • stypendia;
  • zasiłki;
  • świadczenia socjalne.

W większości przypadków wystarczy, że podamy kwotę otrzymywanych dochodów. Nie jest potrzebne zaświadczenie od pracodawcy czy wyciąg z konta bankowego.

Weryfikacja pożyczki bez zaświadczenia o dochodach

Kiedy banki wymagają wiele formalności, firmy pożyczkowe cechują się prostotą. Wypełnienie wniosku nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. W jaki sposób pożyczkodawca weryfikuje formularze?

Proces weryfikacji opiera się przede wszystkim na sprawdzeniu poprawności danych we wniosku z danymi na koncie bankowym. Dlatego też tak często jesteś proszony o to, aby zrobić symboliczny przelew na rachunek pożyczkodawcy. Firma może w ten sposób sprawdzić, czy wniosek jest prawidłowy.

Innym, coraz częstszym sposobem weryfikacji są aplikacje zewnętrzne np.: Instantor. Za ich pomocą logujesz się do banku, a firma pożyczkowa dostaje informacje czy dane we wniosku zgadzają się z tymi na koncie. To bezpieczne rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale także przyśpiesza cały proces weryfikacji pożyczki.

Podsumowanie

Nie zawsze możemy liczyć na ofertę banków. Czasami nasza zdolność kredytowa jest za niska, innym razem potrzebujemy pieniędzy na już. Z pomocą przychodzą nam pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Pozwolą Ci one otrzymać środki jeszcze tego samego dnia, bez zbędnych formalności.