Pożyczka dla każdego – na czym polega?

Powrót 11 marca, 2024

W świecie finansów często można spotkać się z określeniem pożyczki dla każdego. Na czym jednak ona polega? Wielu może się zastanawiać, czy to tylko chwyt marketingowy. Jak się jednak okazuje, jest ona możliwa. Dowiedz się, na czym ona polega i czy faktycznie każdy może ją otrzymać.

Pożyczka dla każdego, czyli niewielkie wymagania

Firmy pożyczkowe zwykle stawiają niewielkie wymagania swoim klientom, co oznacza, że nawet osoby, którym banki odmówiły kredytu, mogą uzyskać niezbędne finansowanie.

Aby otrzymać pożyczkę, często wystarczy dowód osobisty i spełnienie podstawowych wymagań. Proces ten jest szybki i zminimalizowany pod względem formalności, co jest dużą zaletą, kiedy nagłe potrzebujesz dodatkowej gotówki.

Co więcej, firmy pożyczkowe często stosują mniej rygorystyczne kryteria oceny zdolności kredytowej niż tradycyjne banki. Dzięki temu na pożyczkę mogą liczyć również osoby, które mają złą historię kredytową lub których wniosek o kredyt został odrzucony przez bank.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę, należy spełnić podstawowe kryteria, takie jak:

  • Wiek: Klient musi być pełnoletni, przy czym niektóre firmy mogą wymagać wyższego wieku, np. 21 lat.
  • Obywatelstwo: Konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa oraz ważnego dowodu osobistego.
  • Numer PESEL: Jest on potrzebny do złożenia wniosku oraz weryfikacji tożsamości.
  • Konto bankowe: Rachunek bankowy jest niezbędny do przelania środków pożyczkowych. Musi on należeć do wnioskodawcy.

Pożyczka dla każdego a zdolność kredytowa

Jedną z największych przeszkód w otrzymaniu kredytu jest brak zdolności kredytowej. Banki bowiem weryfikują dokładnie naszą sytuację finansową oraz poprzednie zobowiązania. Jeśli nasza zdolność nie będzie wystarczająco dobra, bank ma prawo odmówić nam kredytu lub zaproponować gorsze warunki.

Istotną informacją jest jednak, że nawet osoby z negatywnym wpisem w bazach dłużników, takich jak BIK, KRD czy BIG, mają szanse na otrzymanie pożyczki. Firmy pożyczkowe analizują wnioski indywidualnie i mają elastyczne podejście do kwestii zdolności kredytowej, co oznacza, że brak pozytywnej historii kredytowej nie zamyka drogi do uzyskania finansowania. Tym samym pożyczki cieszą się większą przyznawalnością niż kredyty w bankach.

Podsumowanie

Pożyczka dla każdego nie jest więc tylko chwytem marketingowym, ale realną opcją finansową dostępną na rynku. Dzięki niewielkim wymaganiom i minimalnym formalnościom jest to szybkie i dostępne rozwiązanie dla osób potrzebujących natychmiastowego wsparcia finansowego, niezależnie od ich sytuacji w bazach dłużników. Wystarczy złożyć wniosek, taki jak na AvaFin, aby cieszyć się dodatkową gotówką w razie nagłej potrzeby.