Świąteczne pożyczki

Powrót 5 grudnia, 2019

Czas świąt, Sylwestra i Nowego Roku to okazje do większych spotkań rodzinnych, ale także wyjazdów. Wydajemy więc w tym okresie znacznie więcej niż zwykle. To naturalne, albowiem nie tylko sklepy zachęcają nas do zakupów, ale i polska tradycja suto zastawionego stołu nie pozostawia wyboru. Pożyczamy częściej i wyższe kwoty, aby świętowanie było udane.

Wigilijna wieczerza, rodzinne śniadanie, czy kilka dni białego szaleństwa w noworocznej atmosferze, sprawiają radość i pozostają na długo w pamięci. Jeśli nas nie stać na wszystko, co zaplanowaliśmy, staramy się dopożyczyć brakującą kwotę. Nie ma w tym nic niewłaściwego. Kwestia sprowadza się wówczas do trzech podstawowych pytań, czy naprawdę potrzebne są mi te pieniądze? Czy będę w stanie oddać na czas? Która z instytucji pożyczkowych ma najlepszą ofertę i jest godna zaufania?

O ile jednak odpowiedzi na pytania, czy potrzebuję pieniędzy i czy będę w stanie je oddać wymagają decyzji bedącej efektem przemyślenia naszych rzeczywistych potrzeb i możliwości budżetowych, o tyle kwestia wyboru firmy pożyczkowej jest sprawą nieco innej kategorii.

Szybko i sprawnie

Wiele instytucji oferujących pożyczki ogranicza proces niezbędny do ich uzyskania, do przedstawienia dowodu osobistego, rachunku bankowego oraz numeru telefonu. Dzięki tym prostym czynnościom jesteśmy w stanie otrzymać przelew w ciągu 15 minut od momentu wydania decyzji. Co istotne, pożyczkę w tak krótkim czasie możemy uzyskać nawet wówczas, gdy będziemy już na zakupach. Potrzebny nam będzie do tego celu jedynie smarfon z dostępem do Internetu.

Jeżeli potrzebna jest nam niewielka kwota, dobrym rozwiązaniem może być pożyczka lub kredyt w zaufanej instytucji pozabankowej. Minimum formalności oraz szybki przelew nawet wówczas, gdy nasza zdolność kredytowa nie należy do najwyższych. Pożyczki bez BIK mają sens jednak wówczas, gdy posiadamy pełną świadomość o zasadach, jakie nimi rządzą. A węc przede wszystkim konieczność spłaty na czas. W sytuacji jednak, gdy portrzebna jest nam nieco większa kwota, warto rozważyć lepiej dopasowany produkt kredytowy.

W nieco wcześniejszym artykule powiedzieliśmy sobie, iż na organizację świąt i prezenty wydajemy co roku więcej. Dzieje się tak nie tylko ze względu na rosnącą inflację, bogacenie się społeczeństwa, ale również z uwagi na rosnące potrzeby konsumpcyjne. Czy zatem warto korzystać z pożyczek i kredytów, aby zapenić sobie komfortowe święta i noworoczny wyjazd na narty? Odpowiedź brzmi: tak. W tym miejscu wracamy jednak do kwestii odpowiedzialnego pożyczania.

Planujemy z głową – pożyczamy, tylko tyle ile jest nam potrzebne – oddajemy na czas.

Pożyczaniu sprzyjają również oferty w sklepach internetowych. Przedświąteczny ‘Black Friday’ i następujący po nim ‘Cyber Monday’ nakręcaja atmosferę zakupów, a więc i pożyczania. Czy jest taniej? Tak i nie. Tak, ponieważ sklepy internetowe gremialnie obniżają ceny na produkty, które dotychczas nie cieszyły się zainteresowaniem klientów. Obniżki potrafią być naprawdę spore. Nie, ponieważ nowości oraz produkty rzeczywiście atrakcyjne są najczęściej pomijane przez sklepy w promocjach i wyprzedażach.

Tylko trzy kroki

Decydując się na świąteczną pożyczkę należy wykonać zazwyczaj jedynie trzy kroki:

Po pierwsze, wejść na stronę pożyczkodawcy i zaznaczyć wysokość pożyczki wraz z okresem kredytowania.

Po drugie, uzupełnić wniosek zgodnie z wymaganiami pożyczkodawcy. Najczęściej są to podstawowe informacje takie, jak imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu oraz konta bankowego.

Po trzecie, przejść weryfikację za pomocą systemu Kontomatik lub poprzez wpłatę jednego grosza z naszego konta bankowego, na konto pożyczkodawcy.

Po czwarte – tym razem, to już krok należący do pożyczkodawcy – oczekiwać na przelew pożyczki.

Niewiele danych

Instytucjom finansowym na ogół wystarczy nasz numer PESEL oraz niezbędne informacje z dowodu osobistego. Ponadto, jednym z głównych wymagań jest również posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej. Trzeba również mieć na uwadze fakt, że firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań jedynie osobom w określonym przedziale wiekowym. Zazwyczaj więc pożyczają pieniądze, osobom, które uończyły dwudziesty pierwszy rok życia i nie osiągnęły jeszcze osiemdziesiątego. Oczywiście, każda instytucja finansowa kieruje się własnymi, wewnętrznymi regulacjami w tym zakresie.

Chcąc znaleźć najlepszą pożyczkową ofertę na święta Bożego Narodzenia, warto zdecydować się na użycie różnego rodzaju internetowych narzędzi takich jak porównywarki pożyczek czy rankingów, ułatwiających zaciągnięcie najkorzystniejszego zobowiązania finansowego.

Tak czy inaczej, aby cieszyć się z możliwości zorganizowania wspaniałych świąt, czy też noworocznych nart, należy mieć na uwadze kilka podstawowych zasad. Sprawią one, że ze spokojną głową wejdziemy w czas rodzinnych spotkań, prezentów i kolendowania.

Zasada numer jeden. Warto przemyśleć, czy pożyczka jest rzeczywiście niezbędna?

Zasada numer dwa. Koniecznie należy określić ile potrzebujemy i na jaki okres?

Zasada numer trzy. Poświęćmy nieco czasu, aby zapoznać się z treścią umowy, specyfiką danego produktu oraz regulaminem pożyczkodawcy.

Zasada numer cztery. Skoro pożyczyliśmy na określonych w umowie warunkach, postarajmy się warunków dotrzymać i spłacić pożyczkę na takich właśnie warunkach.

Zasada numer pięć. Korzystajmy z usług i produktów wiarygodnych instytucji finansowych.