Wyciąg bankowy z konta – jak go pobrać?

Powrót 25 października, 2022

Bank lub firma pożyczkowa prosi Cię o wyciąg z konta? Nic prostszego. Dowiedz się, jak go pobrać. Jakie dane on zawiera oraz kiedy może Ci się przydać? Sprawdź to w naszym artykule.

Czym jest wyciąg z konta i jakie dane zawiera?

Według definicji wyciąg z konta to dokument, który może pobrać każdy posiadacz rachunku w banku. Aby go otrzymać, nie musisz nawet udawać się do oddziału. Wszystko czego potrzebujesz, to dostęp do bankowości online.

Zanim jednak do tego przejdziemy, warto powiedzieć, jakie dane możesz znaleźć na wyciągu bankowym. Są to:

  • przelewy wychodzące
  • przelewy przychodzące
  • wypłaty w bankomacie
  • płatności kartą
  • opłaty pobierane automatycznie z konta
  • odsetki
  • saldo

Wyciąg z konta możesz pobrać samodzielnie. Bank jednak może go przesłać Ci taki dokument regularnie. Wszystko zależy od posiadanej umowy.

Jak pobrać wyciąg z konta?

Pobranie wyciągu z konta jest proste. Najpierw należy zalogować się do swojego konta bankowego. Następnie przejdź do historii rachunku. Na tym etapie powinna Ci się wyświetlić opcja pobrania wyciągu, gdzie masz możliwość wyboru odpowiedniego okresu. Poszczególne nazwy zakładek mogą różnić się w zależności od banku, w którym masz konto. Nie powinieneś mieć jednak problemu z uzyskaniem dostępu do potrzebnych dokumentów.

Kiedy potrzebujesz wyciągu z konta?

Wyciąg z konta jest potrzebny częściej, niż się wydaje. Jest on bowiem doskonałym źródłem informacji na temat finansów, dochodu oraz wydatków. Co więcej, pozwala poznać nawyki konsumenckie oraz stałe miesięczne koszty. Kiedy takie informacje są potrzebne?

Jak możesz się domyśleć, wyciąg z konta może być potrzebny podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy lub pożyczkę. Taki dokument pozwoli bankowi lub firmie pożyczkowej zweryfikować, czy dane podane we wniosku są prawidłowe.

Czy takie rozwiązanie działa na korzyść klienta? Wbrew pozorom jak najbardziej. Pozwala bowiem uzyskać potrzebne informacje do weryfikacji bez zbędnych formalności. Jak wiesz, uzyskanie wyciągu z konta zajmuje dosłownie chwilę. Jest to wiele prostsze niż dostarczenie np. zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Dzięki temu otrzymanie dodatkowych pieniędzy jest jeszcze łatwiejsze.

Aby zaś otrzymać pożyczkę na Lendon.pl, wystarczy, że złożysz wniosek online. W formularzu należy podać podstawowe dane osobowe, a także oświadczenie o zarobkach z różnych źródeł. 

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości, która może odbywać się przez przelew lub poprzez dedykowaną aplikacją np.: Instantor. Jest ona w stanie sprawdzić podstawowe informacje, dzięki czemu wyciąg z konta nie jest potrzebny. Ty zaś od razu otrzymujesz decyzję na wysłany wniosek.

Podsumowanie

Wyciąg bankowy z konta to podstawowy dokument, jaki możesz otrzymać w ramach bankowości elektronicznej. Chociaż coraz więcej firm pożyczkowych korzysta z dedykowanych aplikacji, warto wiedzieć jak go pobrać. Jak się bowiem okazuje, zajmuje to tylko chwilę.