Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Powrót 31 sierpnia, 2021

Brak zdolności kredytowej może znacznie utrudnić zdobycie kredytu. Co zrobić, kiedy bank odmówił? Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej? Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie i podpowiedzieć, z jakiej oferty najlepiej skorzystać.

Czym jest zdolność kredytowa?

O tym, czy i na jakich zasadach otrzymasz kredyt, decyduje zdolność kredytowa. To właśnie ona jest głównym kryterium, jakim kierują się banki w trakcie weryfikowania wniosków. Określa ona, czy jesteś w stanie spłacić kredyt, o jaki się ubiegasz. Czy wiesz jednak, co na nią wpływa?

Na zdolność kredytową ma wpływ wiele czynników między innymi:

  • Ilość zobowiązań – im więcej niespłaconych kredytów i pożyczek, tym trudniej ubiegać się o kolejne. Dotyczy to zwłaszcza niespłaconych zobowiązań i powstałych długów.
  • Historia kredytowa – terminowość jest bardzo ważna dla banku, gdzie chcesz uzyskać kredyt. Długi na Twoim koncie mogą poważnie zmniejszyć zdolność kredytową i uniemożliwić Ci przyznanie dodatkowych pieniędzy.
  • Zatrudnienie – to ile zarabiasz, wpływa znacząco na Twoją zdolność kredytową. Im wyższe zarobki, tym możesz starać się o większą kwotę kredytu. Najlepiej, aby Twój dochód pochodził z miejsca, gdzie zatrudniono Cię na umowę o pracę.
  • Bieżące zobowiązania – oprócz kredytów i pożyczek na Twoim koncie bank bierze pod uwagę także inne, stałe opłaty. Wysoki czynsz, karty kredytowe, debety, leasingi mogą zmniejszyć Twoją zdolność nawet przy wysokich zarobkach.

Gdzie bezpiecznie pożyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Nieterminowość w spłacie czy duża aktywność kredytowa to częste powody, dla których bank odmawia udzielenia kredytu. Problemem może być także brak historii kredytowej. Pierwszy kredyt rzadko bowiem opiewa na wysokie kwoty, ponieważ bank jeszcze nic o Tobie nie wie. Co jednak kiedy potrzebujesz pieniędzy przy słabej zdolności?

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej? Na ratunek przychodzą firmy pozabankowe. Są to przede wszystkim pożyczkodawcy, którzy udzielają tak zwanych chwilówek, czyli krótkoterminowych pożyczek na niewysokie kwoty.

W firmie pożyczkowej możesz pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej, nawet kiedy odmówił Ci bank. Mniejsze kryteria wobec klientów oraz inne procedury ułatwiają ubieganie się o dodatkowe pieniądze. Wystarczy spełnić wymagania minimalne dotyczące wieku, stałych przychodów oraz posiadać konto bankowe. Samo złożenie wniosku i oczekiwanie na decyzję zajmie Ci kilkanaście minut. Po tym czasie możesz mieć już pieniądze na koncie.

Pamiętaj, aby korzystać z oferty zaufanych firm pożyczkowych. Sprawdzone i rzetelne firmy to zawsze gwarancja najlepszej oferty i najniższego oprocentowania. Natomiast przed podpisaniem i akceptacji regulaminu pożyczki, dokładnie przeczytaj umowę, a wszelkie wątpliwości rozwiązuj na bieżąco.

Gdzie pożyczać pieniądze bez zdolności kredytowej? Podsumowanie

Wiesz już, gdzie pożyczać pieniądze bez zdolności kredytowe. Nawet kiedy bank odmówi Ci przyznania kredytu, warto spróbować w innych miejscach, aby znaleźć najlepszą dla siebie ofertę. Ilość firm pożyczkowych zapewni Ci szeroki wybór. Zdecyduj zatem najlepiej dla siebie.