Jak wypełnić wniosek o pożyczkę?

Powrót 6 grudnia, 2022

Potrzebujesz dodatkowych pieniądzy? Możesz je otrzymać w ciągu jednego dnia. Wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę. Jak go wypełnić? Dowiedz się tego w naszym artykule.

Jak dobrze wypełnić wniosek o pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową lub kredyt w banku, potrzebujesz złożyć odpowiedni wniosek. To, w jaki sposób go wypełnisz, wpłynie na ostateczną decyzję instytucji. Z tego powodu warto poświęcić temu chwilę. Dzięki temu zyskasz swoje szanse na otrzymanie dodatkowej gotówki.

Kto może otrzymać pożyczkę?

Zacznijmy od tego, kto w ogóle może otrzymać pożyczkę. Musisz bowiem wiedzieć, że każda firma może mieć własne wymagania dotyczące klientów. Możesz je sprawdzić np.: na stronie internetowej instytucji. 

W LendOn.pl pożyczkę może otrzymać osoba: w wieku od 21 do 75 lat, posiada dowód osobisty, numer PESEL i miejsce stałego pobytu w Polsce, a do tego jest użytkownikiem telefonii komórkowej i posiada rachunek w polskim banku.

Potrzebne dane

Składając wniosek o pożyczkę, potrzebujesz podać swoje dane osobowe. Są one niezbędne podczas weryfikacji oraz zawarcia umowy. Na szczęście proces starania się o chwilówkę jest prosty. Ilość formalności jest znacznie mniejsza, niż ma to miejsce np.: w przypadku kredytu hipotecznego.

Jakie dane są potrzebne, aby złożyć wniosek o pożyczkę? Przede wszystkim informacje, jakie znajdziesz na swoim dowodzie osobistym. Jest to: imię i nazwisko i numer PESEL, a do tego dane adresowe i informacje na temat otrzymywanych dochodów. 

Weryfikacja

Kolejnym krokiem, który towarzyszy składaniu wniosku o pożyczkę jest weryfikacja. Dlaczego jest ona taka ważna? Ponieważ pozwala ona potwierdzić dane osobowe pożyczkobiorców. Tym sposobem firma pożyczkowa może zapobiec wyłudzeniom i wzięcia pożyczki na czyjeś dane.

Weryfikacja może przebiegać na dwa sposoby. Jeden z nich to przelew weryfikacyjny. Polega on na tym, że aplikujący przelewa kwotę 1 gr na wskazane konto bankowe. Drugim sposobem jest usługa Natychmiastowa Weryfikacja za pomocą aplikacji Kontomatik.

Decyzja 

Czas oczekiwania na pożyczkę może Cię zaskoczyć. Cały proces odbywa się online i decyzję możesz otrzymać kilka minut po złożeniu wniosku. Jeśli będzie on pozytywna, pieniądze na koncie otrzymasz nawet w ciągu godziny.


Pamiętaj, że czas oczekiwania na zaksięgowanie zależy od sesji w Twoim banku, a także od dnia tygodnia. W przypadku przelewów wewnętrznych proces ten odbywa się natychmiast.

Zanim wypełnisz wniosek o pożyczkę

Wiesz już jak wypełnić wniosek o pożyczkę. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj o tym, aby znaleźć jak najlepszą ofertę. W tym celu porównaj propozycje kilku firm pożyczkowych.

Pamiętaj, aby zdecydować się na solidną firmę, która jest godna zaufania i stoi za nią szereg zaufanych klientów. Jeśli masz wątpliwości, sprawdź listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego i Rejestr Firm Pożyczkowych. Warto również zapoznać się z opiniami na ten temat danej firmy w internecie. Dzięki temu dowiesz się, czy możesz jej zaufać.

Podsumowanie

Złożenie wniosku o pożyczkę jest proste. W tym celu potrzebujesz swoje podstawowe dane osobowe i informacje na temat dochodów. Liczba formalności jest niewielka, dzięki czemu możesz w szybki sposób otrzymać dodatkową gotówkę. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź wiarygodność firmy i opinie jej dotychczasowych klientów.