Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – czy jest możliwa?

Powrót 1 marca, 2022

Nie zawsze sytuacja finansowa ani zawodowa pozwala na zachowanie płynności finansowej. Niekiedy potrzebujesz dodatkowych środków, pomimo niestabilnych dochodów. Z pomocą przychodzą pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Dowiedz się, kiedy są możliwe i czego potrzebujesz, aby taką uzyskać.

Czym jest pożyczka bez dochodów?

Wybierając się do banku po pożyczkę, Twoja sytuacja finansowa jest dokładnie sprawdzana. Weryfikowane są nie tylko Twoje tylko dochody, ale także forma zatrudnienia i doświadczenie zawodowe. Nie każdy niestety ma możliwość, aby pracować na umowę o pracę na czas nieokreślony lub zarabiać średnią krajową.

Kiedy nie spełniasz wymagań banku, wciąż masz możliwość na uzyskanie pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Taką szansę dają Ci firmy pożyczkowe takie jak LendOn, które oferują swoje usługi osobom, które nie mają najlepszej zdolności kredytowej lub posiadają długi.

Kto może skorzystać z pożyczki bez dochodu? Praktycznie każda osoba, która spełnia minimalne wymagania firmy pożyczkowej takie jak wiek, polskie obywatelstwo czy posiadanie konta bankowego.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach dedykowane są nie tylko osobom bezrobotnym, ale także tym, którzy pracują bez umowy o pracę, utrzymują się z rent, emerytur lub dorywczej pracy. Firmy pożyczkowe akceptują bowiem umowę o pracę, dzieło czy zlecenie. Uznawane są także świadczenia rodzinne, zasiłki, renty, emerytury czy stypendia.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – czego potrzebujesz?

Nie masz stałego źródła dochodu lub jesteś osobą bezrobotną, ale chcesz skorzystać z pożyczki bez zaświadczeń o dochodach? Wystarczy, że wypełnisz wniosek o chwilówkę online. Dowiedz się, czego firma pożyczkowa może od Ciebie wymagać.

Zanim otrzymasz pożyczkę bez dochodu, przygotuj takie informacje jak: imię i nazwisko, numer pesel, numer dowodu osobistego, adres, telefon i adres e-mail. W celu weryfikacji tych danych będziesz potrzebował również dostępu do konta bankowego, który należy do Ciebie.

Zaświadczenie a oświadczenie

Wiele firm pożyczkowych nie wymaga od klientów zaświadczeń o dochodach. Zamiast tego może prosić o oświadczenie. Chociaż oba dokumenty mają bardzo podobną nazwę, są zupełnie różne. Czym się różnią?

Zaświadczenie to oficjalny dokument potwierdzający Twoje comiesięczne dochody. Jest on podpisywany przez Twojego pracodawcę i trafia do banku lub firmy pożyczkowej. Z kolei oświadczenie podajesz samodzielnie. W tym celu nie potrzebujesz informować swojego pracodawcę o planowanej pożyczce.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – podsumowanie

Nie wiesz, czy zdecydować się na pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach? Niekiedy sytuacja pozostawia nas bez wyjścia i musimy skorzystać z dodatkowych pieniędzy, aby zrealizować pilne i nieprzewidziane wydatki. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, pamiętaj, aby upewnić się, że posiadasz środki, aby spłacić pożyczkę i uniknąć niepotrzebnych długów.