Pożyczka i kredyt na oświadczenie – jak je uzyskać?

Powrót 31 maja, 2021

Czy zaświadczenie o dochodach od pracodawcy jest zawsze wymagane? Niekoniecznie. Pożyczki oraz kredyty na oświadczenie są oferowane przez większość instytucji. Sprawdź, na czym polegają oraz jak je otrzymać.

Pożyczka na oświadczenie a zaświadczenie – jaka jest różnica?

Dwa podobne słowa, a jak wiele zmieniają! Tak właśnie jest w przypadku pożyczek i kredytów na oświadczenie oraz zaświadczenie. To, z jaką formą się spotkamy, zależy od wybranej instytucji, a także kwoty, o jaką będziemy się starać. Czym zatem się różnią?

Kredyty i pożyczki na zaświadczenie wymagają od potencjalnego kredytobiorcy dowodu o otrzymywanych dochodów. W tym celu możemy być poproszeni o podanie zaświadczenia o zarobkach z miejsca pracy. Oznacza to, że będziemy musieli poprosić pracodawcę o udzielenie i podpisanie się pod takimi informacjami. Dla banków oraz firm pożyczkowych jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ daje im pewności dotyczącą naszych dochodów. Nie zawsze jednak jest to wygodne dla nas.

Czym zaś są kredyty i pożyczki na oświadczenie? Jak możemy się domyślać, żadne zaświadczenie z miejsca pracy nie jest wymagane. Dzięki temu nie musimy informować naszego pracodawcy o naszych planach finansowych oraz prosić o stosowne dokumenty. Zamiast tego samodzielnie przygotowujemy oświadczenie o swoich dochodach i podajemy je wybranej instytucji. W jakich przypadkach możemy skorzystać z takiej opcji?

Czy kredyt na oświadczenie jest możliwy?

Pożyczka i kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej nie jest dostępny w każdej ofercie. Dotyczy on przede wszystkim niskich kwot – do kilku tysięcy złotych. Jeśli planujemy zakup mieszkania lub samochodu, zaświadczenie o dochodach może być niestety konieczne.

Dostarczenie odpowiednich dokumentów bankowi wynika z prostej przyczyny. Przy wysokich kwotach musi on mieć zabezpieczenie swojego kapitału. Jeśli okazałoby się, że nasze dochody są niższe niż te, jakie podaliśmy i nie jesteśmy w stanie spłacić kredytu, zostaną nam naliczone odsetki karne. Taka sytuacja nie jest korzystna ani dla banku, ani dla nas.

Gdzie otrzymać pożyczkę na oświadczenie?

Pożyczki w firmach pozabankowych takich jak LendOn.pl są najczęściej udzielane na oświadczenie, zamiast o zaświadczenia o dochodach. Nieduże wymagania dotyczące klienta oraz krótkie umowy na niską kwotę sprawiają, że oferta pożyczkodawców jest dostępna praktycznie dla każdego.

Aby otrzymać pożyczkę na oświadczenie, należy tylko wypełnić wniosek dostępny online, gdzie podajemy podstawowe dane osobowe oraz wysokość i źródło dochodów. Na tej podstawie jest przyznawana zgoda na udzielenie chwilówki bez zaświadczania.

Chcąc pożyczyć niewysoką kwotę, nie musimy informować o tym swojego pracodawcę. Pożyczki bez oświadczenia to wygoda dla wszystkich pożyczkobiorców, którym zależy na czasie i szybkiej decyzji pożyczkodawcy. W firmach jak LendOn.pl pożyczkę otrzymamy jeszcze tego samego dnia bez zbędnych formalności.