Pożyczka na firmę – jak ją dostać?

Powrót 28 lutego, 2022

Czy pożyczka na firmę to dobry pomysł? Gdzie szukać ofert? Jakie dokumenty trzeba przedstawić? Jeśli Ty też zastanawiasz się nad pożyczką dla swojej działalności, sprawdź, jakie masz opcje i kiedy się na nią zdecydować. Dowiedz się więcej na temat pożyczek dla firm w naszym artykule.

Kiedy zdecydować się na pożyczkę na firmę?

Nie jesteś pewien, czy pożyczka na firmę to dobry pomysł? Początki są niekiedy niełatwe i potrzebujemy dodatkowego wsparcia, zwłaszcza gdy prowadzimy jednoosobową działalność. Po finansową pomoc sięgają jednak także osoby, które w biznesie są od lat i nie ma w tym nic złego.

Pożyczka na firmę pozwala nie tylko opłacić bieżące zobowiązania, ale również pomaga w rozwoju przedsiębiorstwa. Jeśli wiesz, że kolejne miesiące będą lepsze, a Ty będziesz miał środki na spłatę rat, pożyczka na działalność gospodarczą może być dla Ciebie szansą na rozwój.

Gdzie wziąć pożyczkę na firmę?

Wiele firm pożyczkowych oraz banków oferuje pożyczkę na firmę. Rozwój przedsiębiorczości sprawił, że poszerzenie oferty o te produkty, wydawał się naturalnym krokiem. Dlatego jest tak szeroki wybór, aby wybrać pożyczkę na swoje przedsiębiorstwo.

Poszczególne banki oraz firmy mogą mieć różne wymagania dotyczące zawarcia umowy na pożyczkę na firmę. Niekiedy trzeba spełnić bardzo dużo formalności, aby otrzymać potrzebne środki. Do najczęściej potrzebnych dokumentów należy:

  • zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami;
  • dokumenty księgowe;
  • dokument potwierdzający wpis do CEIDG;
  • wyciąg z konta firmowego.

Zanim zatem skierujesz swoje kroki ku wybranej placówki, sprawdź na jej stronie internetowej, czego będzie ona od Ciebie wymagała. Być może okaże się, że dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu.

Często się jednak zdarza, że kredyt lub pożyczka dla firm jest udzielana tylko tym przedsiębiorcom, które są na rynku już dłuższy czas. Nie zawsze uda się uzyskać wysoką kwotę na rozwój swojego biznesu na samym początku. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju dofinansowania oraz pożyczki na działalność gospodarczą, jakie można uzyskać w LendOn.pl.

Pożyczka dla firm z LendOn.pl

Jak mieć pieniądze na firmę od razu? Firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie produkty, które mogą pomóc w takiej sytuacji. W LendOn.pl jest to pożyczka na działalność gospodarczą. Jest ona dostępna dla każdej osoby, która potrzebuje dodatkowej gotówki.

W przeciwieństwie do wyżej omawianych pożyczek dla firm tutaj potrzebujesz wypełnić tylko prosty wniosek z danymi, jakie są zawarte w Twoim dowodzie osobistym. W LendOn.pl możesz się bowiem starać nie tylko na pożyczkę na działalność gospodarczą, ale także na inne cele. Uwzględniany jest zarówno dochód zarówno z własnej firmy, jak i z pracy na etacie, świadczeń socjalnych, stypendiów i wielu innych.

Pożyczka na firmę – podsumowanie

Los przedsiębiorcy nie zawsze jest prosty. Zwłaszcza na początku, kiedy Twoja sytuacja oraz biznes nie są tak pewne, jakbyś tego chciał. Z pomocą przychodzą jednak pożyczki na firmę, dzięki którym rozkręcisz swoją działalność. Sprawdź proponowane oferty i wybierz taką, jaka będzie najlepsza dla Twojego biznesu.