Pożyczka na remont domu

Nieprzewidziana awaria? Potrzebujesz zrobić mniejszy lub większy remont w domu? Zastanawiasz się nad tym, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Dowiedz się, na jaką pożyczkę na remont domu się zdecydować. Sprawdź, co musisz przygotować i kiedy możesz z niej skorzystać.

Kredyt czy pożyczka na remont domu?

Dzisiaj dodatkowe środki możesz otrzymać zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. W obu przypadkach potrzebujesz wybrać kwotę i złożyć wniosek. Na które rozwiązanie się zdecydować? Na kredyt czy pożyczkę?

Dla wielu osób kredyt na remont domu jest oczywistym wyborem. W końcu to bank jest miejscem, gdzie udajemy się, aby skorzystać z kredytów hipotecznych i kupić wymarzony dom. Jego remont też chcemy sfinansować w ten sposób. Czy to dobry wybór? Owszem. Zwłaszcza wtedy, kiedy remont jest duży i potrzebujesz większej kwoty. Pamiętaj jednak, że banki sprawdzają Twoją zdolność oraz historię kredytową. Muszą one być nienaganne, aby nie otrzymać odmowy.

W przypadku pożyczki na remont domu sprawa wydaje się prostsza. Nie jest ona bowiem trudna do uzyskania. Wystarczy złożyć wniosek internetowy i wskazać potrzebną kwotę. Wielu pożyczkodawców nie sprawdza historii ani zdolności kredytowej. Nie jest także wymagane zatrudnienie o umowę o pracę i wysoki dochód. Pamiętaj jednak, że maksymalna kwota pożyczki na remont to najczęściej kilka tysięcy złotych. Jeśli Twoje potrzeby są większe, możesz skorzystać z pożyczki ratalnej lub z kredytu w banku.

Jak wziąć pożyczkę na remont domu?

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, sprawdź dokładnie oferty pożyczkodawców. Najlepiej jest to zrobić online, aby porównać jak najwięcej firm. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale na opłaty dodatkowe, RRSO i wysokość odsetek. Jednocześnie weź pod uwagę, czy firma, z której chcesz skorzystać, działa na rynku od dłuższego czasu i cieszy się renomą. Dzięki temu unikniesz nieuczciwych metod oraz niekorzystnej oferty.

Sprawdź również, ile dokładnie potrzebujesz. Im wyższa kwota pożyczki, tym trudniej można ją dostać. Dlatego warto policzyć sobie maksymalną kwotę, jaką chce się pożyczyć. Jak to zrobić? Weź pod uwagę nie tylko koszt materiałów potrzebnych do remontu domu, ale także wynagrodzenie fachowców i transport. Dolicz również możliwe nieprzewidziane wydatki, które mogą przekroczyć zakładaną kwotę.

Kiedy wiesz już, ile chcesz pożyczyć, możesz złożyć wniosek online. W tym celu potrzebujesz podać dane z dowodu osobistego. Konieczne jest również podane wysokości i źródła przychodów. Może być to nie tylko umowa o pracę, ale także o dzieło, zlecenie, stypendium, renta i inne źródła akceptowane przez pożyczkodawcę. Ostatnim krokiem jest weryfikacja danych i oczekiwanie na odpowiedź i pieniądze na Twoim koncie.

Podsumowanie

Kiedy potrzebujesz pieniędzy na remont domu, możesz skorzystać z różnych sposobów. Banki oferują przystępne kredyty, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Jednak znacznie szybsze i prostsze są pożyczki na remont domu, które możesz uzyskać od ręki jeszcze tego samego dnia i bez wychodzenia z domu.

Zobacz też

W co warto inwestować małe kwoty pieniędzy? 5 bezpiecznych pomysłów

8 lipca, 2025

Coraz więcej osób systematycznie oszczędza, aby mieć pieniądze na nieprzewidziane wydatki. Budowanie poduszki finansowej to sposób na to, aby w pewnym stopniu zabezpieczyć przyszłość swoją i najbliższych. Jeśli chcesz, aby twoje oszczędności zarabiały, musisz wiedzieć, w jaki sposób je rozsądnie zainwestować. Sprawdź 5 bezpiecznych pomysłów na to, aby nieco pomnożyć swoje oszczędności, nawet jeśli są […]

Czytaj dalej...

Kim jest dłużnik wekslowy? Jakie ma prawa i jak przebiega windykacja?

6 lipca, 2025

Weksel to papier wartościowy, który jest w obiegu już od kilku wieków. Chociaż jego rola zdążyła zmaleć, wciąż można spotkać się z nim u niektórych pożyczkodawców. Podpisując weksel, stajesz się jednocześnie dłużnikiem wekslowym. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, kiedy możesz nim zostać. Dowiedz się, kim jest dłużnik wekslowy. Poznaj także alternatywne sposoby na otrzymanie […]

Czytaj dalej...

Zaświadczenie a oświadczenie o dochodach — czym się różnią?

30 czerwca, 2025

Ubiegając się o kredyt lub pożyczkę, musisz przedstawić różne dokumenty. Jednym z nich jest zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach. Czym się one różnią i kiedy są wymagane? Sprawdź, co należy przygotować przy składaniu wniosku. Czym jest zaświadczenie o dochodach? Zaświadczenie o dochodach to powszechnie używana nazwa zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Jest wydawane przez pracodawcę na […]

Czytaj dalej...