Pożyczka na klik – jak ją otrzymać?

Powrót 27 czerwca, 2022

Potrzebujesz pieniędzy na już? Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy kilka kliknięć. Dowiedz się, jak otrzymać pożyczkę na klik i kto może skorzystać z takiej oferty.

Czym jest pożyczka na klik?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka na klik to ekspresowa forma pożyczania. Dzięki niej możesz otrzymać dodatkowe pieniądze jeszcze tego samego dnia. Na czym dokładnie ona polega?

Przede wszystkim pożyczka na klik charakteryzuje się tym, że nie trzeba iść osobiście do placówki. Wszystko załatwi się online. Procedura jest zautomatyzowana i pozwala na złożenie wniosku bez wychodzenia z domu.

Po drugie, pożyczka na klik to prostota. Aby ją otrzymać, nie potrzebujesz dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń od pracodawcy. Wystarczy Twój dowód osobisty, konto bankowe i informacja o wysokości i źródle dochodów.

Obecnie pożyczki na klik nie są udzielane tylko przez firmy pożyczkowe. Chociaż pożyczkodawcy słyną z szybkich chwilówek, taką ofertę mają również banki. Trzeba jednak mieć na uwadze, że bank może mieć większe wymagania do swoich przyszłych klientów.

Jak dostać pożyczkę na klik?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pożyczkę na klik w banku, czy w firmie pożyczkowej, procedura wygląda podobnie. A zatem potrzebujesz wypełnić formularz. Podajesz w nim nie tylko wysokość chwilówki, ale też czas jej trwania.

Do wypełnienia wniosku będą potrzebne również Twoje dane osobowe takie jak:

 • imię i nazwisko;
 • numer pesel;
 • numer i seria dowodu;
 • adres zamieszkania i do korespondencji;
 • numer konta bankowego;
 • numer telefonu;
 • adres e-mail.

Oprócz tego potrzebne jest również Twoje oświadczenie o zarobkach. Jest to informacja, którą podajesz samodzielnie o tym, ile zarabiasz. W tym celu nie potrzebujesz zaświadczenia od pracodawcy i osobnego dokumentu. Wystarczy, że uzupełnisz odpowiednią rubrykę w formularzu o pożyczkę.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Tradycyjnym sposobem jest wysłanie przelewu na wskazany numer konta. Wiele firm wykorzystuje także zewnętrzne aplikacje. Sprawdzają one automatycznie, czy podane dane zgadzają się z tymi na rachunku. Przykładem jest Instantor, z którego korzysta m.in.: LendOn.pl.

Teraz wystarczy czekać na odpowiedź z banku lub firmy pożyczkowej. Najczęściej otrzymujesz ją jeszcze tego samego dnia. Pieniądze powinny niebawem pojawić się na koncie.

Dla kogo jest pożyczka na klik?

O pożyczkę na klik może się starać każda osoba, która spełnia minimalne wymagania. W wielu przypadkach o dodatkowe pieniądze łatwiej jest dotychczasowym klientom banku. Instytucja ma bowiem niezbędne informacje na temat danej osoby. Wystarczy wtedy wybrać taką usługę w panelu klienta. Niektóre banki umożliwiają pożyczkę na klik również przez aplikację mobilną.

Jakie wymagania należy spełnić? Oczekiwania banku i firmy pożyczkowej mogą być różne.

Najczęściej dotyczą one:

 • odpowiedniego wieku;
 • polskiego obywatelstwa;
 • przebywania na terenie Polski;
 • posługiwania się dowodem osobistym;
 • posiadania konta w banku.

Podsumowanie

Jak widzisz, z pożyczki na klik może skorzystać wiele osób, które potrzebują dodatkowej gotówki. W tym celu wystarczy wypełnić wniosek i poczekać na odpowiedź. Zanim jednak wyślesz formularz, porównaj oferty, aby wybrać najlepszą.