Pożyczka na wakacje – jak ją uzyskać?

Powrót 28 czerwca, 2022

Latem wiele osób chce odpocząć i wyjechać na upragnione wakacje. Jednak wymarzony urlop może być kosztowny. Aby pomóc w realizacji marzeń, możesz skorzystać z pożyczki na wakacje. Dowiedz się, na czym ona polega.

Kto udziela pożyczek na wakacje?

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze na wiele celów. W przypadku niższych kwot nie jest wymagane nawet podanie na co środki zostaną wydane. Wyjątkiem jest np.: kredyt hipoteczny. Jest to bowiem wieloletnie zobowiązanie, które opiewa na wysoką kwotę. Bank musi wtedy wiedzieć, na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze.

Co jednak w przypadku pożyczek na wakacje? Czy jest ona w ofercie firm pożyczkowych? Nie do końca. Nie oznacza to jednak tego, że jest to chwyt marketingowy. Pożyczkodawcy udzielają niewysokich chwilówek, które można wydać na dowolny cel. Dlatego każda taka pożyczka może być pożyczką na wakacje.

To samo dotyczy kredytów gotówkowych w banku. Warto jednak pamiętać, że procedura ubiegania się o kredyt w banku jest bardziej skomplikowana niż w firmie pożyczkowej. Dlatego, jeżeli zależy Ci na minimum formalności i szybkim czasie, sprawdź oferty pożyczkodawców.

Jak otrzymać pożyczkę na wakacje?

Wiesz już, że pożyczka na wakacje jest dostępna w każdej firmie pożyczkowej. Jak ją jednak otrzymać? Pożyczkodawcy są cenieni za niewielkie wymagania. Dzięki temu ich oferta jest ogólnodostępna i może z niej skorzystać każdy, kto spełni podstawowe kryteria. Co do nich należy?

Mówiąc o wymaganiach pożyczkodawcy, najczęściej myślimy o wieku. W przypadku pożyczek często trzeba mieć więcej niż 18 lat. Pełnoletność bowiem nie wystarczy, aby otrzymać chwilówkę. W przypadku LendOn.pl pożyczki udzielane są osobom w wieku 21-75 lat.

Do innych wymagań firmy pożyczkowej należy także polskie obywatelstwo. Podczas wypełniania wniosku trzeba również posłużyć się dowodem osobistym. Potrzebny jest bowiem numer PESEL, który służy do późniejszej weryfikacji klienta.

Aby otrzymać pożyczkę na wakacje, trzeba posiadać też polskie konto bankowe, na które zostaną przelane pieniądze. Jest ono również potrzebne do sprawdzenia tożsamości. Dlatego musi to być rachunek, jaki należy do Ciebie.

Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę wystarczy przejść przez weryfikacje. Może ona polegać na wykonaniu symbolicznego przelewu ze swojego konta na rachunek pożyczkodawcy. Firma może wtedy sprawdzić, czy dane nadawcy zgadzają się z wnioskiem.

Znacznie szybszą metodą jest jednak skorzystanie z dedykowanych aplikacji takich jak Instantor. Porównują one dane na koncie bankowym z informacjami we wniosku i ułatwiają sprawdzenie zdolności kredytowej.

Decyzję o przyznaniu pożyczki na pieniądze możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia. Po otrzymaniu potwierdzenia możesz oczekiwać najbliższego przelewu. Najczęściej przychodzi on niedługo później lub z najbliższą sesją przychodzącą w Twoim banku.

Podsumowanie

Pożyczka na wakacje cieszy się latem dużą popularnością. Dzięki niej możesz spełnić marzenia o niezapomnianej przygodzie. Wiesz już, czego potrzebujesz, aby ją uzyskać. Teraz wystarczy, że złożysz wniosek online. Pieniądze na koncie mogą pojawić się jeszcze tego samego dnia.