Pożyczka w nocy lub w święta – jak z niej skorzystać?

Powrót 11 marca, 2024

Coraz więcej firm pożyczkowych działa wyłącznie online. To z kolei eliminuje konieczność wizyty w oddziale. Tym samym możesz liczyć na szybką i wygodną pomoc bez względu na godzinę czy dzień tygodnia. Dowiedz się, na czym polegają pożyczki w nocy lub w święta i w jaki sposób z nich skorzystać. Jakie warunki należy spełnić? Czytaj o tym w naszym artykule.

Jak działają pożyczki w nocy i święta?

Proces aplikacji o pożyczkę w nocy jest zautomatyzowany, co pozwala na szybką decyzję o przyznaniu środków. Nie musisz wychodzić z domu, a cały proces odbywa się online. To doskonałe rozwiązanie, kiedy szybko potrzebujesz pieniędzy.

Pożyczki w nocy i święta zapewniają przede wszystkim te firmy pożyczkowe, które funkcjonują całkowicie online. Takim przykładem jest AvaFin, gdzie wniosek o pożyczkę możesz złożyć w dowolnym momencie.

Czas otrzymania pieniędzy po złożeniu wniosku może być bardzo szybki, często nawet w ciągu 15 minut, w zależności od godzin pracy oraz terminów wykonywania przelewów.

Spójrzmy, jak to działa w AvaFin. Jeśli złożysz u nas wniosek między 08:00 a 20:00, decyzję oraz przelew środków otrzymasz w ciągu tych godzin. W innym przypadku proces weryfikacji rozpoczyna się kolejnego roboczego dnia.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Aby uzyskać pożyczkę w nocy lub w święta, konieczne jest spełnienie określonych kryteriów, które mogą różnić się w zależności od firmy pożyczkowej. Na szczęście liczba formalności jest znacznie mniejsza niż w przypadku banku i kredytu. Warto jednak wiedzieć, na co się przygotować.

Przede wszystkim ważny jest wiek pożyczkobiorcy. Osoba składająca wniosek powinna mieć co najmniej 18 lub 21 lat. Nie bez znaczenia jest także posiadanie aktywnego konta bankowego w Polsce, na które pożyczkodawca może przelać środki. Konto bankowe jest również wykorzystywane do weryfikacji tożsamości.

Podczas składania wniosku o pożyczkę zostaniesz również poproszony o podanie źródeł dochodu. Mogą to być nie tylko takie źródła jak umowa o pracę czy zlecenie, ale także o dzieło, emerytura, renta, a nawet stypendium.

Dobra historia kredytowa może być konieczna, aby potwierdzić, że wcześniej radziłeś sobie z zobowiązaniami finansowymi. Firmy pożyczkowe zastrzegają sobie prawo do sprawdzenia bazy danych kredytowych, aby ocenić Twoją przeszłość finansową. W wielu przypadkach jednak ich wymagania są mniejsze niż w przypadku banków.

Spełniając powyższe warunki, możesz otrzymać pożyczkę o dowolnej porze. Aby wybrać korzystną dla siebie ofertę, sprawdź różne promocje pożyczkodawców, ponieważ warunki, oprocentowanie i dodatkowe opłaty mogą się znacząco różnić.

Podsumowanie

W dzisiejszym świecie pożyczki w nocy lub w święta nikogo nie dziwią. Dzięki temu, że większość pożyczkodawców funkcjonuje całkowicie online, możesz złożyć wniosek o każdej porze.