Pożyczka 100% przyznawalności – czy jest możliwa?

Powrót 19 grudnia, 2023

Zasada wydaje się prosta: każdy, kto wnioskuje, otrzymuje pożyczkę. Ale czy takie rozwiązanie jest faktycznie możliwe? Dowiedz się, czy istnieje pożyczka 100% przyznawalności. Co sprawdzają firmy pożyczkowe i kto może złożyć wniosek? Sprawdź w naszym artykule.

Na czym polega pożyczka 100% przyznawalności?

Pożyczka 100% przyznawalności to pojęcie, które wydaje się atrakcyjne dla każdego, kto szuka dodatkowej gotówki. Musisz jednak wiedzieć, że mimo że firmy pożyczkowe cieszą się wysoką przyznawalnością, nie mogą one zagwarantować tego, że każdy otrzyma pozytywną decyzję. Dlaczego?

Instytucje finansowe muszą spełniać określone kryteria, które są określane przez prawa. W tym celu sprawdzają one zdolność kredytową, historię kredytową oraz inne czynniki, aby ocenić ryzyko udzielenia pożyczki.

Kto może uzyskać pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę w takich firmach jak LendOn.pl, wystarczy spełnić minimalne wymagania. Są to m.in.:

  • wiek – minimalny wiek w LendOn wynosi 21 lat, a maksymalny – 75;
  • polskie obywatelstwo;
  • dowód osobisty;
  • numer PESEL;
  • telefon i adres e-mail;
  • polski rachunek bankowy;
  • adres zamieszkania na terenie Polski.

A co z osobami, które nie mają wysokiej zdolności kredytowej? Firmy pożyczkowe cieszą się wysoką przyznawalnością, dzięki czemu pożyczkę mogą otrzymać także ci, którzy nie mają najlepszej historii kredytowej.

Warto jednak wiedzieć, że 18 maja 2023 roku w życie weszły przepisy, które zobowiązują pożyczkodawców do weryfikacji potencjalnych klientów w bazach takich jak BIK czy BIG. Dzięki temu firma pożyczkowa może sprawdzić, czy dana osoba nie posiada zadłużeń oraz negatywnych wpisów w bazach dłużników. Chociaż każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, duże zaległości mogą okazać się przeszkodą do otrzymania dodatkowej gotówki.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Dzisiaj złożenie wniosku o pożyczkę jest dziecinnie proste i nie wymaga od Ciebie wiele czasu oraz formalności. Wszystkie niezbędne formalności wypełnisz w domu.

Podczas wypełniania formularza wybierz kwotę, jaka Cię interesuje oraz podaj dane osobowe, w tym numer PESEL, telefon komórkowy czy adres e-mail.

Pożyczkodawca może Cię również poprosić o podanie źródeł i wysokości dochodu. Pamiętaj, że nie muszą to być tylko umowy o pracę. Firmy pożyczkowe akceptują również umowy zlecenia oraz umowy o dzieło. Możesz również uwzględnić różnego rodzaju świadczenia socjalne, renty, stypendia czy emerytury. Dzięki temu zwiększasz swoją szansę na otrzymanie pożyczki.

Podsumowanie

Czy pożyczka 100% przyznawalności jest możliwa? Jak widzisz, każda firma pożyczkowa w Polsce ma obowiązek sprawdzić zdolność kredytową swoich potencjalnych pożyczkobiorców. Nie oznacza to jednak, że nie masz szans na otrzymanie dodatkowej gotówki. Wielu pożyczkodawców, w tym LendOn, cieszy się wysoką przyznawalnością. Dzięki temu z ich oferty może skorzystać więcej osób. Warto zatem spróbować i wypełnić wniosek online. Decyzje i pieniądze otrzymasz jeszcze tego samego dnia.