Pożyczka lub kredyt na prawo jazdy – co trzeba wiedzieć?

Powrót 1 września, 2021

Nie masz chwilowo dowodu osobistego, a na nowy musisz jeszcze trochę poczekać? Zobacz, czy w takiej sytuacji możesz wziąć pożyczkę lub kredyt na prawo jazdy. Wyjaśnimy, jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku oraz czego firmy będą potrzebować do potwierdzenia Twojej tożsamości.

Czy na prawo jazdy można wziąć kredyt?

Czym tak naprawdę jest prawo jazdy? Oprócz tego, że jest to dokument uprawniający do kierowania wybranymi pojazdami, jest on także dokumentem poświadczającym Twoją tożsamość. To w końcu na nim znajdują się Twoje podstawowe dane takie jak imię i nazwisko, data urodzenia czy zdjęcie. Czy w taki razie kredyt na dowód osobisty jest możliwy? Polskie prawo ma jasne stanowisko w tej kwestii.

Samo prawo jazdy nie jest wystarczające, aby uzyskać kredyt. Dlaczego? Do zawarcia umowy z bankiem potrzebne są dane, które są zawarte w dowodzie osobistym. Często również zostaniesz poproszony o jego okazanie w placówce.

Kredyt na prawo jazdy nie jest możliwy, ponieważ nie gwarantuje on bezpieczeństwa i może być powodem do nadużyć, a nawet wyłudzeń. Dotyczy to także obcokrajowców. Osoby innej narodowości przy udzielaniu kredytu mogą legitymować się między innymi paszportem, ale muszą dodatkowo spełnić inne formalności.

Pożyczka na prawo jazdy – czy jest możliwa?

Pożyczki to bezpieczna i korzystna alternatywa do kredytów. Dzięki nim otrzymasz pieniądze szybciej i przy minimum formalności. Samo złożenie wniosku zajmie Ci dosłownie kilka minut. Decyzji oraz przelewu możesz spodziewać się jeszcze tego samego dnia.

Jednakże, aby złożyć wniosek o pożyczkę, będziesz również potrzebować dowodu osobistego. Pożyczka na prawo jazdy nie jest możliwa. Pomimo tego, że znajdują się na nim niektóre z Twoich danych, przeprowadzenie weryfikacji tożsamości na tej podstawie byłoby co najmniej wątpliwe. Dlatego też potrzebujesz dowód osobisty, który uprawnia Cię do zawierania umów o pożyczkę lub kredyt.

Nie zapominaj również, że przy składaniu wniosku będziesz proszony do potwierdzenie Twojej tożsamości przy użyciu konta bankowego. Bez obaw. Jest to standardowa procedura, mająca na celu porównanie danych z wniosku z tymi na kogo zarejestrowane jest konto. Do wyboru masz wykonanie zwrotnego przelewu weryfikacyjnego lub skorzystanie z aplikacji typu Kontomatik.

Pożyczka lub kredyt na prawo jazdy. Podsumowanie

Pomimo tego, że pożyczka lub kredyt na prawo jazdy nie jest możliwe, nie warto załamywać rąk. Ilość formalności, jakie są potrzebne do wypełnienia wniosku, jest naprawdę niewielka. Do tego firmy pożyczkowe stosują o wiele łagodniejszą politykę przyznawania pożyczek aniżeli banki. Dlatego możesz otrzymać pieniądze nawet wtedy, kiedy nie masz najlepszej oceny w BIK lub jesteś zadłużony. Podanie swoich informacji z dowodu osobistego zaufanej firmie pożyczkowej jest bezpieczne i służy tylko naszemu bezpieczeństwu. Jest ono również niezbędne, aby wypełnić wniosek o pożyczkę i otrzymać pieniądze.