Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Powrót 1 marca, 2022

Kiedy potrzebujesz pieniędzy na już, jesteś gotowy skorzystać z różnych rozwiązań. Które z nich będą jednak najskuteczniejsze i pozwolą na najszybszą akceptację wniosku? Nie strzelaj na oślep. Sprawdź w naszym poradniku, gdzie najłatwiej dostać pożyczkę bez zbędnych formalności i czekania na odpowiedź.

Bank czy firma pożyczkowa?

Decydując się dzisiaj na pożyczkę mamy znacznie więcej możliwości niż kilka lub kilkanaście lat temu. Kiedyś firmy pożyczkowe kojarzyły się z lichwą i pożyczaniem na wysoki procent. Teraz jednak wiele osób im zaufało, widząc, że ich oferta jest bardzo konkurencyjna i korzystna. Na co zatem się zdecydować? Na firmę pożyczkową czy bank? Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Banki udzielają kredytów na różne cele. Możesz je przeznaczyć na zakup domu, remont czy nowy samochód. Jednak czy zawsze jest tak prosto? Otóż niekoniecznie. Aby starać się o dodatkową gotówkę z banku, trzeba wykazać się zdolnością kredytową. Oznacza to, że żeby dostać kredyt, potrzebujesz osiągać stałe dochody i pracować na umowę o pracę. Nie w każdym przypadku jest to możliwe. Co wtedy?

Wiele osób decyduje się skorzystać z oferty firm pożyczkowych. Nie sprawdzają one baz dłużników jak Biuro Informacji Kredytowej czy Biuro Informacji Gospodarczej. Mają także uproszczoną politykę udzielania pożyczek nawet wtedy, kiedy nie pracujesz na umowę o pracę. Wystarczy, że podasz inne źródło otrzymywania przychodu, z którego się utrzymujesz. Może być to np.: stypendium, renta czy umowa o dzieło i zlecenie.

Co sprawdza firma pożyczkowa?

Większość firm nie sprawdza baz dłużników, czy jednak sprawdzają coś innego? Przede wszystkim kluczowe są Twoje dane. Muszą one być zgodne z Twoim wnioskiem. Dlatego procedura weryfikacji jest tak ważna. Aby jej dokonać, musisz posiadać konto bankowe, które jest przypisane do Ciebie.

Czy każdy może dostać pożyczkę w firmie pożyczkowej? Pomimo ustawionych procedur istnieją pewne zasady przyznawania chwilówek. Dotyczą one głównie wieku. Osoba, która składa wniosek, w wielu przypadkach musi mieć co najmniej 21 lat i mieć jakiekolwiek źródło przychodu. Często wymagane jest również obywatelstwo polskie, posiadanie własnego konta bankowego oraz numeru telefonu.

Aby złożyć wniosek o pożyczkę, nie potrzebujesz udawać się do siedziby pożyczkodawcy. Większość z nich umożliwia złożenie formularza i otrzymanie decyzji 100% online bez wychodzenia z domu. W tym celu potrzebujesz podać tylko swoje dane osobowe oraz zweryfikować je za pomocą konta bankowego. Całość nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut. Po tym czasie Twój wniosek jest weryfikowany, a Ty możesz cieszyć się dodatkową gotówką jeszcze tego samego dnia.

Podsumowanie

Kiedy wiesz już, gdzie najłatwiej dostać pożyczkę, nie pozostaje Ci nic innego jak złożyć wniosek. Na naszej stronie internetowej wszystkie procedury zajmą Ci kilka minut. Z kolei pieniądze na koncie możesz mieć jeszcze tego samego dnia. Na co zatem czekasz?