Kredyt na motocykl – jaki wybrać?

Powrót 13 września, 2023

Marzysz o zakupie jednośladu, ale ogranicza Cię Twój budżet? Dowiedz się, co możesz zrobić. Na czym polega kredyt na motocykl i kto może z niego skorzystać? Czym jest pożyczka na motocykl? Dowiedz się tego z naszego artykułu.

Jaki kredyt na motocykl?

Wbrew pozorom, kredyt na motocykl można wziąć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest kredyt na dowolny cel. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności podawania konkretnego powodu, dla którego chcemy pożyczyć pieniądze. Ponadto mniejsza jest liczba formalności i brak dodatkowego zabezpieczenia. Wystarczy jedynie posiadać odpowiednią zdolność kredytową.

Innym sposobem jest finansowanie celowe. Niektóre banki posiadają w ofercie kredyty na motocykl. Inne jeszcze rozszerzają ofertę kredytów samochodowych na inne pojazdy, w tym na motocykl czy skuter.

W takim przypadku musisz jednak liczyć się z dodatkowymi formalnościami, takimi jak zabezpieczenie w formie przewłaszczenia na zabezpieczenie. Pieniądze z kredytu są wtedy przekazywane bezpośrednio sprzedającemu pojazd, a nie kupującemu.

Zwróć również uwagę na wiek motocykla. Niektóre banki mogą nakładać pewne ograniczenia i sfinansować zakup pojazdów tylko do pewnego wieku. W innym przypadku mogą odmówić przyznania kredytu lub zaproponować wyższe oprocentowanie.

Kto może wziąć kredyt na motocykl?

Teoretycznie każda osoba ze zdolnością kredytową może otrzymać kredyt na motocykl. Co jednak bank bierze pod uwagę? Są to takie czynniki jak:

  • historia kredytowa,
  • zadłużenia w spłacie kredytów,
  • źródło i wysokość dochodu,
  • forma zatrudnienia,
  • stałe zobowiązania finansowe,
  • liczba osób na utrzymaniu.

To tylko niektóre czynniki, które wpływają na Twoją zdolność kredytową. Każdy bank ma swój system, według którego podejmuje decyzję o przyznaniu bądź odrzuceniu kredytu. Dlatego może się zdarzyć taka sytuacja, kiedy jeden bank odrzuci Twój wniosek, a drugi zaakceptuje.

Czym jest pożyczka na motocykl?

Podobnie jak w przypadku kredytów na dowolny cel, pożyczki krótkoterminowe również mogą pozwolić na sfinansowanie motocyklu. Co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Chwilówki umożliwiają pożyczenie kilku tysięcy złotych. Z tego powodu sprawdzą się w przypadku, gdy wybrany przez Ciebie motocykl mieści się w tej kwocie lub chcesz dołożyć taką sumę do posiadanego budżetu.

Dzięki uproszczonym procedurom oferta firm pożyczkowych jest dostępna dla większej liczby osób. Wystarczy wypełnić wniosek online, aby otrzymać decyzję jeszcze tego samego dnia.

Nie są również potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczą tylko dane z Twojego dowodu osobistego. Dzięki procedurze weryfikacji tożsamości, pożyczkodawca może sprawdzić ich poprawność i udzielić Ci decyzji.

Podsumowanie

Kredyt na motocykl pozwoli Ci kupić wymarzony jednoślad. Jak jednak widzisz, nie brakuje sposobów na jego sfinansowanie. W zależności od kwoty, o jaką się starasz, oraz od Twojej sytuacji finansowej, możesz wybrać kredyt lub pożyczkę na korzystnych dla Ciebie warunkach.